Male dzieci doskonale uczą się czytać i poznawać książki poprzez komiksy, jednak nie chodzi o to, aby dostarczać im bezwartościowych treści o superbohaterach, ale zapoznać je z tradycją i kulturą kraju ich pochodzenia.

Polskie komiksy godne polecenia

Każdy dorosły z pewnością doskonale pamięta wspaniałe polskie komiksy, na których się wychował. Przygody Tytusa, Romka i Atomka to już klasyka, której nie da się zapomnieć. Wspaniały Koziołek Matołek, który próbował dostać się do Pacanowa z pewnością istnieje w świadomości wielu dorosłych osób, które jako maluchy z wypiekami na twarzach czytały kolejne komiksy i oglądały Koziołka w telewizji. No i oczywiście nie można również zapomnieć o wspaniałych przygodach Kajko i Kokosza.

Jak zakupić polskie komiksy mieszkając na Wyspach?

Okazuje się, że wcale nie jest to bardzo trudne, a zapewni naszym dzieciom mnóstwo radości i spełni również walor edukacyjny. Polskie komiksy dostępne są za pośrednictwem wielu polskich księgarni online, które dostarczają polskie tytuły wprost pod brytyjskie drzwi. Warto zamówić polskie komisy dzieciom, które na co dzień w szkole mają jedynie do czynienia z językiem angielskim i brytyjskimi książkami. W ten sposób można w gronie rodzinnym poczytać komiksy i powspominać razem te cudowne chwile z dzieciństwa.